ZS2 Zamek Lesko GOLBALUX

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Już za 2 tygodnie XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”!

  »  Aktualności /  Już za 2 tygodnie XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”!

Galeria zdjęć Środa, 06 Kwietnia 2016

Już za 2 tygodnie XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”!

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższym czasie sanockich melomanów czeka wielka uczta duchowa. W dniach 21.04 – 24.04 odbędą się XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016” pod Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla i Burmistrza Miasta Sanoka Tadeusza Pióro. Jest to największa impreza akordeonowa w Polsce odbywająca się co dwa lata.


Wilenska Orkiestra Akordeonowa
Wileńska Orkiestra Akordeonowa

W tym roku został pobity absolutny rekord zgłoszeń – 140 solistów i zespołów, łącznie ponad 300 uczestników. Ale najważniejsze dla Sanoczan to wspaniałe koncerty towarzyszące, które odbędą się w ramach Festiwalu. Planowani wykonawcy koncertów to znakomici, uznani w świecie artyści. Koncert Inauguracyjny wykona akordeonista z Włoch Samuele Telari – solo oraz w duecie międzynarodowym z Natalią Mielnikovica z Łotwy. Inni znakomici wykonawcy koncertujący na całym świecie to m. in.: zespół Jascha Lieberman Trio (skrzypce, akordeon, kontrabas),  Maciej Zimka, znakomity duet akordeonowy z Kijowa Lidia Futorska, Irina Serotiuk oraz rewelacyjna Orkiestra Akordeonowa z Wilna. Szczególnie atrakcyjny będzie koncert pochodzącego z Zagórza Bartosza Głowackiego (Londyn) – Młody Muzyk Roku 2009 w Polsce i finalista Konkursu Eurowizji w Wiedniu z Robertem Luftem – gitara – koncertujący po całym świecie, a w listopadzie 2015 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Bartosz Głowacki
Bartosz Głowacki

Całość zakończy Koncert Laureatów. Koncerty odbędą się w Sanockim Domu Kultury o godz. 19.00 (niedzielny o godz. 18.00 poprzedzi wręczenie nagród i wyróżnień), zaś Zbigniew Chojnacki – w PSM – niedziela o godz. 15.00 z Koncertem muzyki jazzowej i elektronicznej.

Mamy znakomitą informację – na wszystkie koncerty występ jest wolny, dzięki wsparciu Rady Miasta Sanoka i całej grupy naszych wspaniałych Sponsorów – m. in. Firma Herb, Sanok Rubber Company S.A. PGNiG, Fundacja Bankowa im. M. Kantona i Pass-Pol.

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki, zarówno lekkiej, łatwej i przyjemnej, jak i poważnej na 1, 2 i wiele akordeonów lub akordeon z innymi instrumentami.

Wilenska Orkiestra Akordeonowa5
Wileńska Orkiestra Akordeonowa

materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)