Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

SANOK: Zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Narkotyki warte blisko 90 tys. zł (VIDEO, FOTO)

  »  Aktualności /  SANOK: Zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Narkotyki warte blisko 90 tys. zł (VIDEO, FOTO)

Galeria zdjęć Wtorek, 24 Lipca 2018

SANOK: Zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Narkotyki warte blisko 90 tys. zł (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE.Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Sanoka wspierani przez kolegów z komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i sanockiej Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 47 roślin i ponad pół kilograma marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę blisko 90 tysięcy złotych. Zarzuty usłyszało dziewięć osób, ośmiu mężczyzn i jedna kobieta.


W ubiegłym tygodniu, policjanci z wydziału kryminalnego, wspierani przez policjantów innych wydziałów i komórek sanockiej jednostki, a także antyterrorystów z Rzeszowa i funkcjonariuszy Straży Granicznej, weszło pod kilka wytypowanych adresów w Sanoku. W jednym z domów, na strychu przestępcy ukryli nielegalną uprawę konopi.

Pomieszczenie zostało specjalnie do tego celu przystosowane i wyposażone. Wewnątrz znajdowały się rośliny w różnych etapach wzrostu. Łącznie zabezpieczono 47 roślin oraz ponad pół kilograma marihuany, a także kilkanaście tabletek extasy. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających wynosi blisko 90 tysięcy złotych. Pomieszczenia, w których uprawiano konopie wyposażone były w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji.

W wyniku działań łącznie zatrzymano 12 osób, właściciela budynku oraz inne osoby, które pomagały przy uprawie i dystrybucji narkotyków. Do tej pory 9 z nich usłyszało zarzuty uprawy, posiadania, dystrybucji, pomagania przy wprowadzeniu do obrotu substancji narkotycznych. Wobec dwóch mężczyzn, którzy na swoim koncie mają po kilkanaście zarzutów, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sanoku.

KPP Sanok

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)