ZS2 Zamek Lesko GOLBALUX

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Finał akcji "PWSZ w dobrej formie", czyli 42 kilogramy uczelni mniej! (FOTO)

  »  Aktualności /  Finał akcji "PWSZ w dobrej formie", czyli 42 kilogramy uczelni mniej! (FOTO)

Galeria zdjęć Środa, 23 Maja 2018

Finał akcji "PWSZ w dobrej formie", czyli 42 kilogramy uczelni mniej! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. 12 lutego br. ruszyła zorganizowana po raz pierwszy na sanockiej uczelni akcja "PWSZ w dobrej formie". Przez trzy miesiące osoby, które zgłosiły się do programu, wdrażały w życie zasady zdrowego odżywiania i prawidłowego komponowania posiłków, a także aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowych.

- Pomysł na akcję „PWSZ w dobrej formie” zrodził się na jednym ze spotkań u pani rektor Elżbiety Cipory – mówi Krzysztof Sośnicki, kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego PWSZ, współorganizator uczelnianego programu. - Celem miała być poprawa zdrowia i kondycji fizycznej pracowników, dlatego też nawiązaliśmy współpracę z Bonne Santé – firmą, która prowadzi kuracje dopasowane do indywidualnych potrzeb i zajmuje się ustalaniem diet. Naszym pracownikom zaplanowaliśmy również zajęcia sportowe. W tym zakresie współpracowali z nami instruktorzy wychowania fizycznego PWSZ Sanok, Barbara Nikody i Mateusz Kowalski, którzy w Centrum Sportowo-Dydaktycznym prowadzili zajęcia z uczestnikami akcji. Fitness, siatkówka, siłownia czy zumba z Moniką Kijowską – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na spotkaniu inauguracyjnym przedstawicielki tej firmy – Elżbieta Kolbuch i Agnieszka Głaz-Żebracka przedstawiły obowiązujące podczas trwania akcji zalecenia dietetyczne i założyły wszystkim indywidualne konta, gdzie co dwa tygodnie odnotowywały postępy, czyli zmiany w masie i składzie ciała uczestników.

Profesjonalne pomiary masy i składu ciała co dwa tygodnie, indywidualne zalecenia dietetyczne z uwzględnieniem stanu zdrowia, udział w zajęciach sportowych co najmniej 3 razy w tygodniu, do tego świetna baza treningowa, doświadczeni trenerzy, duży wybór możliwych aktywności, cykliczne spotkania motywacyjne – czy to mogło się nie udać? Nie mogło! 22 maja w Instytucie Medycznym PWSZ w Sanoku odbyło się podsumowanie akcji "PWSZ w dobrej formie". Z 25 osób, które przystąpiły do programu, do końca wytrwało 16, z czego 8 czynnie uczestniczyło we wszystkich zajęciach fizycznych i przestrzegało diety. Łącznie stracili aż 42 kilogramy! Rektor PWSZ Elżbieta Cipora, gratulując wszystkim uczestnikom, podsumowała te kilka miesięcy słowami

 Nie należy stać w tym samym miejscu. Trzeba wyznaczać sobie cele i do nich dążyć, wszak wolność jest człowiekowi dana i zadana.

Instruktor WF PWSZ w Sanoku Mateusz Kowalski, prowadzący zajęcia z fitnessu, podkreślił, że zmiany zewnętrzne, choć spektakularne i z pewnością ważne, to jedna sprawa, druga – to poprawa zdolności motorycznych, wytrzymałości, kondycji, a więc zdrowia w wielu aspektach. Elżbieta Kolbuch, przedstawicielka firmy Bonne Santé, zwróciła uwagę na jeszcze jeden wymiar przedsięwzięcia: realną zmianę nawyków uczestników. O nią zwykle jest najciężej, ale jeśli już nastąpi, daje najtrwalsze efekty.

Podczas spotkania wręczono dyplomy uczestnikom i ogłoszono zwycięzców. Pierwsze miejsce z utratą 12 kg zajął Krzysztof Sośnicki, kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego Instytutu Medycznego PWSZ, zdobywając tym samym voucher na indywidualną miesięczną kontynuację programu w firmie Bonne Santé. Jak przyznał, pierwsze pomiary w ramach akcji, w tym wieku metabolicznego, dały mu do myślenia i stały się poważną motywacją do pracy nad sobą. W tej chwili pan Krzysztof nie tylko waży o wiele mniej, ale jego wiek metaboliczny zmniejszył się o 20 lat, a on sam regularnie biega, raz po raz pokonując nawet 10 km! Z wypowiedzi uczestników dzielących się swoimi przemyśleniami dotyczącymi akcji, można było wywnioskować, że są zainteresowani jej kontynuacją i to już od początku przyszłego roku akademickiego.

Wszystkim uczestnikom programu gratulujemy wyników i wytrwałości!

ZOBACZ GALERIĘ: https://esanok.pl/2018/final-akcji-pwsz-w-dobrej-formie-czyli-42-kilogramy-uczelni-mniej-foto-00e8po.html

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)