Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

ELŻBIETA ŁUKACIJEWSKA: W dzisiejszym głosowaniu populizm niestety wygrał ze zdrowym rozsądkiem

  »  Aktualności /  ELŻBIETA ŁUKACIJEWSKA: W dzisiejszym głosowaniu populizm niestety wygrał ze zdrowym rozsądkiem

Galeria zdjęć Piątek, 15 Czerwca 2018

ELŻBIETA ŁUKACIJEWSKA: W dzisiejszym głosowaniu populizm niestety wygrał ze zdrowym rozsądkiem

Podczas głosowania Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (14 bm.) posłowie podważyli mandat do negocjacji instytucjonalnych w sprawie trzech raportów wchodzących w skład tzw. Pakietu Mobilności, tj.: sprawozdań dotyczących czasu pracy i odpoczynku kierowców, zasad delegowania w transporcie oraz przeprowadzania operacji kabotażowych.

Wspomniane dossier, dzięki pracy poseł Łukacijewskiej, przegłosowane zostały z sukcesem w Komisji Transportu i Turystyki w PE 4 czerwca 2018 r. i w ocenie wielu, w kontekście przyszłości funkcjonowania firm transportowych w Polsce i w Europie, były korzystne i wyważone.

- Wynik głosowania na sesji plenarnej jest pokłosiem podziału miedzy Europą Wschodnia i Zachodnia, co zaognia konflikt niektórych rządów z Komisją Europejska. Dodatkowa okolicznością zaostrzająca była zorganizowana masowa akcja związków zawodowych, w tym także polskiej Solidarności. Zabrakło tez jakichkolwiek działań ze strony polskiego rządu i większej aktywności europosłów innych grup politycznych. Warto dodać, że niektórzy europosłowie PiS i SLD poparli wniosek socjalistów o podważenie mandatów. W Komisji Transportu, której jestem członkiem, wypracowałam rozsądne i wyważone kompromisy, popierane przez europejskich przedsiębiorców. Szkoda, że znów do głosu doszedł populizm. Sprawozdanie będzie teraz głosowane na następnej sesji i znów czeka nas ciężka praca nad poprawkami do wszystkich trzech dossier oraz praca organiczna wśród innych posłów - powiedziała tuż po głosowaniu Elżbieta Łukacijewska, sprawozdawca cień z ramienia Grupy EPL w raporcie regulującym zasady kabotażu.

W następstwie dzisiejszego głosowania do w/w raportów możliwe będzie ponowne składanie poprawek i zostaną one poddane pod głosowanie na najbliższej, lipcowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w dniach 2-5 lipca 2018.

materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)