Logowanie

Reklama

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

BESKO: Rewolucji w sieci szkół nie będzie

  »  Aktualności /  BESKO: Rewolucji w sieci szkół nie będzie

Galeria zdjęć Wtorek, 14 Lutego 2017

BESKO: Rewolucji w sieci szkół nie będzie

BESKO / PODKARPACIE. W gminie Besko nie będzie rewolucji w oświacie po wygaszeniu gimnazjum. To ważne, bo gminie Besko jako jedynej w powiecie sanockim na utrzymanie szkół wystarczają pieniądze z subwencji.

W gminie Besko funkcjonuje jeden Zespół Szkół z siedzibą w Besku, w skład którego wchodzi szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi, gimnazjum oraz szkoła filialna w Mymoniu, z klasami I-III i oddziałem przedszkolnym. - Sieć szkół po reformie w zasadzie się nie zmieni. W miejsce obecnego Zespołu Szkół powstanie ośmioklasowa szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi i filią w Mymoniu - mówi Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko. Pojawia się jednak pytanie, czy w związku z reformą, a co za tym idzie zmianami w arkuszach, będą też przekształcenia w kadrze nauczycielskiej. Najbardziej czarny scenariusz to zwolnienia. - W roku szkolnym 2017/18 i 2018/2019 prawdopodobnie nie dojdzie do zwolnień nauczycieli, jednak z całą pewnością wystąpią ograniczenia etatów. Najtrudniejszej sytuacji związanej z prawdopodobną ich redukcją spodziewamy się w roku szkolnym 2019/2020. Wtedy całkowicie zostanie wygaszone gimnazjum i w systemie ubędzie nam jeden rocznik, co przełoży się na ubytek około 60 godzin, czyli 3 etatów - precyzuje wójt. W tej sytuacji może pojawić się konieczność przeprowadzenia zwolnień wśród nauczycieli. - W gronie pedagogicznym Zespołu Szkół jest kilku nauczycieli, którzy nabyli prawa emerytalne. Jeśli skorzystają z przysługującego im prawa, problem zwolnień sam się rozwiąże - dodaje Bałaban. Włodarze gminy nie oczekują też wielkiego tąpnięcia jeśli chodzi o demografię, co ma przełożenie na oświatę. Od wielu lat liczebność poszczególnych roczników wśród uczniów utrzymuje się na podobnym poziomie i wynosi średnio 47-52 dzieci w każdej grupie wiekowej. foto: UG Besko

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)