TOMASZ PORĘBA ZS2 GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA ZS3 TORUS

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Najlepsi z najlepszych..., czyli Nagrody Rady Miasta Sanoka, Burmistrza i Kapituły Regionalnego Konkursu Promocyjnego FOTORELACJA

  »  Aktualności /  Najlepsi z najlepszych..., czyli Nagrody Rady Miasta Sanoka, Burmistrza i Kapituły Regionalnego Konkursu Promocyjnego FOTORELACJA

Galeria zdjęć Środa, 20 Maja 2009

Najlepsi z najlepszych..., czyli Nagrody Rady Miasta Sanoka, Burmistrza i Kapituły Regionalnego Konkursu Promocyjnego FOTORELACJA

SANOK. Uroczysta gala podczas, której Burmistrza Miasta Sanoka wręcza nagrody, a Kapituła Regionalnego Konkursu Promocyjnego statuetki dla Firmy, Produktu i Człowieka Roku Ziemi Sanockiej na stałe wpisała się w kalendarz imprez Dni Sanoka. W tym roku, już po raz jedenasty tradycji stało się zadość. Imprezę połączono z wręczeniem Nagród Rady Miasta za 2008 rok.

Decyzję o tym do kogo powędrują Nagrody Miasta za rok 2008 Rada Miasta podjęła jeszcze na początku maja.  Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i sztuki nagrodzono Bartosza Głowackiego, laureata licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych oraz Janusza Podkula, twórcę odnoszącego gro sukcesów Zespołu Tańca Ludowego SANOK.W kategorii „twórczość artystyczna – literatura” nagrodę przyznano dr Jolancie Mazur-Fedak, autorce książki, wydanej w minionym roku, pt. „Józef Jarema w międzynarodowym teatrze awangardowym Cricot”.

Rada Miasta jednomyślnie doceniła także szczególne osiągnięcia sportowe Tomasza Bobali, trenera Uczniowskiego Klubu Sportowego PANTERA przy SP nr 3.

Rok temu odznaczeni Nagrodami Miasta swoje trofea odbierali na uroczystej sesji nadzwyczajnej, w Sali Portretowej sanockiego zamku. Tegoroczne wręczenie tych zacnych wyróżnień połączono z przyznaniem równie okazałych Nagród Burmistrza Miasta Sanoka i statuetek Regionalnej Izby Gospodarczej.

Burmistrz docenił społeczników...
Za społeczną aktywność burmistrz Wojciech Blecharczyk odznaczył: dr Stanisława Kułakowskiego - ordynatora sanockiej kardiologii, harcmistrza Krystynę Chowaniec – szefową sanockiego hufca ZHP i Martę Barnuś - prezesa Koła Pomocy Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.
Nagrodzona została także społeczna praca organizacji dobroczynnej,Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (koło w Sanoku).  

...i przedsiębiorców
Wśród wyróżnionych przez burmistrza przedsiębiorców znaleźli się Wiesław Jarosz – właściciel firmy IKAR zajmującej się produkcją jakościowych węgierskich win gronowych i Ryszard Ziarko – szef firmy CIARKO, producenta okapów oraz pochłaniaczy kuchennych.
Statuetka powędrowała także do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Starosta Krawczyk Człowiekiem Roku
Już od 11 lat Regionalna Izba Gospodarcza, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Sanoku powołują Kapitułę Regionalnego Konkursu Promocyjnego, która przyznaje Godła: Firma, Produkt oraz Człowiek Roku Ziemi Sanockiej. Tytuł tej ostatniej  powędrował do starosty sanockiego Wacława Krawczyka. Przyznając nagrodę  kapituła, doceniła przede wszystkim jego wkład w promocję i rozwój gospodarczy regionu poprzez wspieranie inicjatyw podejmowanych przez organizacje społeczne i okołobiznesowe.  

„Asy przedsiębiorczości”
Godłem Firmy minionego roku uhonorowano rodzinną handlowo-usługową firmę DRIM. W uzasadnieniu werdyktu zwrócono uwagę na fakt, że to właśnie dzięki niej plac składowy na terenie byłej fabryki domów w Sanoku stał się dzisiaj siedzibą lidera regionalnego w branży wyrobów metalurgicznych.

Wśród przedsiębiorstw wyróżniono także firmę usługową ISM, która od 2002 roku oferuje usługi w zakresie osuszania budynków i ich zabezpieczenia przed wpływem wilgoci oraz jedyny salon SPA w Sanoku. Centro Grandoni SPA zapewnia klientom zabiegi służące do modelowania sylwetki (m.in. sauna, masaże), a także usługi fryzjerskie i kosmetyczne. 

Za opracowanie trwałego, łatwego do montażu systemu odprowadzania wody z połaci dachowych  przedsiębiorstwo Mansard otrzymało godło „produkt roku”. System rynnowy posiada deklaracje zgodności ze specyfikacją techniczną polskich norm otrzymaną z Instytutu Techniki Budowlanej, a także certyfikat wydany przez Laboratorium Badań Materiałów i Powłok Ochronnych.

W tej kategorii wyróżniono także produkt: pieczywo pszenne, pieczone przez najstarszą (bo liczącą ponad 70 lat) na terenie Sanoka, firmę handlowo- produkcyjną PSS (Powszechną Spółdzielnie Spożywców). Piekarnia Jubilatka  wyposażona w nowoczesny sprzęt raczy swoich klientów całą gamą produktów.
Kapituła doceniła także Winnicę Jarosza (firma IKAR) zajmującą się wytwarzaniem jakościowych win gronowych na Węgrzech, w regionie Matra.  Są to zarówno wina białe jak i czerwone, od wytrawnych po słodkie, w tym Sanocki Lewiatan.

Laureatom nagrody wręczył Wiesław Kijowski, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Sanoku, burmistrz Wojciech Blecharczyk oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sanockiego Robert Pieszczoch.

A.Jarosz

FOTO: Marian Struś

Autor:   .
Źródło:  eSanok.pl


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)