ZS2 Zamek Lesko GOLBALUX

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Elżbieta Dzikowska Honorowym Obywatelem Sanoka

  »  Aktualności /  Elżbieta Dzikowska Honorowym Obywatelem Sanoka

Galeria zdjęć Środa, 31 Grudnia 2008

Elżbieta Dzikowska Honorowym Obywatelem Sanoka

SANOK. Od wczoraj (30 bm.) Sanok ma nową honorową obywatelkę. Jest nią znana podróżniczka, dziennikarka, pisarka i operatorka filmowa Elżbieta Dzikowska.

 

- Mam zaszczyt, honor i przyjemność powiedzieć parę zdań o nowej obywatelce naszego miasta. Obywatelce wyjątkowej: obywatelce honorowej – powiedział burmistrz Wojciech Blecharczyk inicjator nadania honorowego obywatelstwa Elżbiecie Dzikowskiej.

Radni miejscy doceniając przywiązanie Dzikowskiej do Ziemi Sanockiej i Bieszczad, ogłosili ją krajanką miasta.
- Przyznanie tego tytułu, jest wyrazem uznania społeczności Sanoka dla wybitnych osiągnięć filmowych, pisarskich, publicystycznych, a zarazem formą podziękowania za wieloletnie rozsławianie Sanoka oraz Ziemi Sanockiej w kraju oraz poza jego granicami – stwierdził Przewodniczący Rady Miasta Jan Pawlik.  

Elżbieta Dzikowska nie kryła wzruszenia, mimo że to już jej trzecie obywatelstwo honorowe. Pierwsze otrzymała od władz Ustrzyk Górnych
- Jestem dumna, zaszczycona i tak wzruszona, że nie wiem czy uda mi się powiedzieć to, co chciałabym wyrazić. A chciałabym wyrazić przede wszystkim swoją wdzięczność i moją miłość dla tego wspaniałego miasta, które pokochałam nie tylko ze względu na jego przepiękną architekturę, na jego cudowne położenie, na jego dzieje, ale przede wszystkim na jego ludzi. Mam tu wielu przyjaciół, kiedy przechodzę ulicami Sanoka – i to zdarzyło się mi nawet dzisiajto ludzie mi się kłaniają. To piękne i wzruszające, bo czuję się jedną z nich
 
Dzikowska rozsławi Sanok
Burmistrz Blecharczyk wygłaszając laudacje o pani Dzikowskiej przytoczył opinię różnych środowisk na temat nadania jej honorowego obywatelstwa:
 
- Jako Honorowy Obywatel Miasta Sanoka jeszcze bardziej przyczyni się do rozsławiania naszego pięknego miasta w Polsce i poza jej granicami -  napisało Powiatowe Centrum Wolontariatu.

- Przyczyni się do dalszego propagowania wiedzy o naszym mieście i regionie  – to zdanie działaczy Grupy Rekonstrukcji Historycznych „San”.

- W pełni zasługuje na ten zaszczytny tytuł. Dzięki jej działalności wiele osób w Polsce i poza granicami kraju dowiedziało się o pięknie naszych gór i walorach turystycznych miasta Sanoka - stwierdzili przewodnicy ze stowarzyszenia „Karpaty”.

- Jest niewątpliwie jedną z postaci sprzyjających naszemu miastu i rozsławiających jego dokonania  – ocenili członkowie oddziału PTTK Ziemia Sanocka,

- Przyznanie Honorowego Obywatelstwa będzie wyrazem uznania dla jej niekwestionowanych zasług dla naszego miasta - tak wyrazili się harcerze z Hufca Ziemi Sanockiej.

Sam burmistrz, przyznał, że wielokroć doświadczał pomocy ze strony dziennikarki
- Poznała mnie z szeroką rzeszą znaczących osób w państwie, które – jak się później okazywało – były mi pomocne w różnego rodzaju staraniach i działaniach na rzecz miasta. Za to w tym momencie serdecznie dziękuję.

Przywiozła prezent
Pani Dzikowska obiecała, że w niedalekiej przyszłości zamierza obfotografować Sanok, by pokazywać go innym. Przywiozła także prezent. Jest nim wystawa fotograficzna jej autorstwa „Uśmiech świata”, którą Sanok - w odróżnieniu od innych miast – na Wielkanoc otrzyma za darmo.


A.Jarosz

Autor:   .
Źródło:  eSanok.pl


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)