Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Nowa siedziba biblioteki w Zarszynie! (VIDEO, FOTO)

  »  Aktualności /  Nowa siedziba biblioteki w Zarszynie! (VIDEO, FOTO)

Galeria zdjęć Środa, 15 Stycznia 2020

Nowa siedziba biblioteki w Zarszynie! (VIDEO, FOTO)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. Na początku grudnia 2019 roku gmina Zarszyn świętowała niecodzienne wydarzenie – otwarcie nowo wybudowanej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej. Inwestycja została w części sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016 -2020.


Oficjalne otwarcie nowej siedziby biblioteki miało uroczysty charakter. Zaproszono przedstawicieli władz różnego szczebla, samorządowców, dyrektorów i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, pracowników Urzędu Gminy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, sołtysów oraz etatowych i emerytowanych bibliotekarzy. Było przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zarszynie.

W nowym lokalu czytelnicy mają do dyspozycji dużą wypożyczalnię wraz z czytelnią i pięknym kolorowym kącikiem dla dzieci oraz cztery stanowiska komputerowe. Znalazło się miejsce na nowoczesną i funkcjonalną salę konferencyjną na 30-50 osób, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, magazyn oraz sanitariaty. Nowy lokal jest nowoczesny i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla bezpieczeństwa użytkowników w bibliotece zainstalowano monitoring, natomiast w celu ochrony księgozbioru system antykradzieżowy.

Dzień po oficjalnym otwarciu nowe wnętrza mogli zobaczyć już wszyscy czytelnicy i sympatycy. Tego dnia bibliotekę odwiedziło ponad sto osób, zarówno młodszych, jak i starszych. Na najmłodszych czytelników czekały zabawy z animatorką, konkursy i drobne upominki, dla nieco starszych czytelników również nie zabrakło atrakcji.

Oddana właśnie nowa siedziba biblioteki to piękny i wyjątkowy prezent dla czytelników z naszej gminy. Po zakończeniu zadania biblioteka prowadzić będzie zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz seniorów, będzie również uczestniczyć w lokalnym partnerstwie publiczno-społecznym na rzecz czytelnictwa.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom za obecność, wspaniałe życzenia oraz ogromną życzliwość wobec nowej gminnej inicjatywy.

 

tekst sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)