Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

100 tysięcy złotych dla PWSZ w Sanoku! (ZDJĘCIA)

  »  Aktualności /  100 tysięcy złotych dla PWSZ w Sanoku! (ZDJĘCIA)

Galeria zdjęć Wtorek, 09 Lipca 2019

100 tysięcy złotych dla PWSZ w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd województwa przyznał dotacje na inwestycje związane z prowadzeniem działalności statutowej siedmiu podkarpackim uczelniom. Stosowne dokumenty podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz przedstawiciele władz uczelni.

Wśród nich nie mogło zabraknąć Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dotację na kwotę 100 tysięcy złotych odebrała Rektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora.

Uczelnia przeznaczy kwotę dotacji na zakup mineralizatora mikrofalowego. Urządzenie umożliwi kształcenie praktyczne na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych.

Program wsparcia działalności podkarpackich uczelni to efekt prowadzonej od kilku lat polityki samorządu województwa. Środki mają trafiać m.in. na projekty związane uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej, uwzględniającej aktualne warunki na rynku pracy. O tym mówił dziś w trakcie konferencji marszałek Władysław Ortyl.

- Podpisane dziś umowy mają dla nas duże znaczenie. Część z tych środków trafia na projekty i zadania, które wspierają kształcenie w zawodach poszukiwanych w województwie podkarpackim. Realizowany od wielu lat program pomocy podkarpackim uczelniom będzie kontynuowany - zapewnił marszałek Władysław Ortyl.

Władzom uczelni pogratulował także wicemarszałek Piotr Pilch.

- Specjalnie powołana komisja wybrała do dofinansowania najlepsze wnioski. Serdecznie państwu gratuluję. Cieszy fakt, że środki otrzymają zarówno państwowe uczelnie jak i państwowe szkoły zawodowe. Nam zależy na tym, aby podkarpacka młodzież kształciła się w jak najlepszych warunkach, na dobrych uczelniach – a do tych zaliczamy wszystkie podkarpackie placówki – nie ukrywał radości wicemarszałek Piotr Pilch.

foto: Michał Mielniczuk
tekst: Michał Mielniczuk / PWSZ w Sanoku
Biuro Prasowe UMWP

źródło: materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)