ZS2 Zamek Lesko

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Pomaganie jest proste! (FOTO)

  »  Aktualności /  Pomaganie jest proste! (FOTO)

Galeria zdjęć Wtorek, 15 Stycznia 2019

Pomaganie jest proste! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku zakończyła się zainicjowana przez studentów III roku kierunku praca socjalna akcja "Podaj łapę - dzieci edukujemy i zwierzęta ratujemy", mająca na celu wsparcie schronisk dla zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym, a także zdobycie wiedzy jak wybrać i właściwie opiekować się psem, a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem.

Do akcji włączyły się: Akademia Małego Żaka działająca przy PWSZ , Fundacja „Razem z Psem”, której przedstawiciele wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zorganizowali zajęcia dla dzieci kończące i podsumowujące realizowany projekt oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, którzy zebrali karmę i koce dla psów.

Podczas ponad dwóch miesięcy we wszystkich budynkach i instytutach PWSZ wyłożone były pojemniki, do których można było przynosić: suchą i mokra karmę, miski, smycze, obroże, zabawki, gryzaki i koce.

Pojemniki systematycznie zapełniały się smakołykami i innymi artykułami. Zebrane podczas akcji produkty trafiły do Ośrodka Adopcyjnego prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, gdzie pieskami zajmują się wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Sanoku.

W imieniu organizatorów akcji dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji. W szczególności podziękowania kierujemy do studentów i opiekunów III roku kierunku praca socjalna. Dziękujemy małym studentom Akademii Małego Żaka, uczniom I LO w Sanoku oraz Fundacji „Razem z Psem”. Dziękujemy także studentom i pracownikom PWSZ za dostarczone produkty. Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Woźnemu, wicestaroście Powiatu Bieszczadzkiego oraz Pani Anecie Szydełko, radnej Powiatu Bieszczadzkiego za przekazanie banerów wyborczych, które osłonią klatki i budy od wiatru.

Dzięki Waszemu wsparciu i dobrej woli, psy skrzywdzone przez los, nieposiadające właścicieli, narażone na cierpienie chociaż na jakiś czas zapewnione będą miały podstawowe produkty niezbędne do funkcjonowania w ośrodku. Przy tej okazji w imieniu Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku zwracamy się do wszystkich wolontariuszy i ludzi dobrej woli o pomoc w wyprowadzaniu piesków i spędzania z nimi chociaż odrobinę czasu. Nasi czworonożni przyjaciele bardzo tego potrzebują!

materiały nadesłane / PWSZ Sanok

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)