ZS2 Zamek Lesko

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Jak zaoszczędzić na składkach ubezpieczeń samochodu?

  »  Aktualności /  Jak zaoszczędzić na składkach ubezpieczeń samochodu?

Galeria zdjęć Czwartek, 31 Stycznia 2019

Jak zaoszczędzić na składkach ubezpieczeń samochodu?

Utrzymanie pojazdu bywa kosztowne. Zakup wymarzonego samochodu, regularne przeglądy, paliwo i oczywiście ubezpieczenie potęgują koszty związane z korzystaniem z tego środka transportu. Chociaż na ceny samochodów, paliwa i cenniki warsztatów mechanicznych nie masz wpływu, to pewne oszczędności może przynieść Ci wybór polisy komunikacyjnej. Dowiedz się, jak zmniejszyć koszt swojej składki.

Podawaj prawdziwe informacje na swój temat

Jako doświadczony kierowca, który nie pierwszy raz ubezpiecza swoje auto, na pewno wiesz, od czego zależy cena polisy samochodowej. Na jej wysokość wpływ mają w dużej mierze Twoje dane osobowe i informacje, które podasz agentowi podczas podpisywania umowy lub w formularzu na stronie https://porownywarka-oc-ac.pl, jeśli korzystasz z porównywarki ubezpieczeń.

Stan cywilny, posiadanie dzieci, okolica, w której mieszkasz i wartość pojazdu mogą obniżyć lub podwyższyć Twoją składkę. Niektórzy właściciele pojazdów wykorzystują tę wiedzę i, podając informacje niezgodne z rzeczywistością, próbują zmniejszyć koszty ubezpieczenia komunikacyjnego. Tymczasem nie do końca tak to działa. Nawet jeśli uda Ci się otrzymać niższą składkę, konsekwencje możesz odczuć później - gdy dojdzie do wypadku z Twoim udziałem.

Po kolizji na pewno będziesz chciał otrzymać odszkodowanie, które przeznaczysz na naprawę swojego auta lub zakup nowego pojazdu, a w przypadku OC, na zrekompensowanie strat pokrzywdzonych przez Ciebie osób. Musisz jednak wiedzieć, że TU zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami. Tego typu oszustwa mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, a Ty zostaniesz pozbawiony prawa do odszkodowania lub otrzymasz zbyt niską rekompensatę.

Unikaj płatności w ratach

Płatność w ratach, choć ma swoje zalety, bo pozwala nieco odciążyć domowy budżet, to zwykle jest mniej opłacalna. Oprócz kwoty zasadniczej, którą naliczy Twój ubezpieczyciel jako składkę polisy samochodowej, będziesz musiał zapłacić także odsetki. A te zwiększą Twoją składkę w porównaniu z tą, zapłaconą w całości.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Na pewno wiesz, że zarówno w przypadku OC, jak i autocasco czy innych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych ceny zaproponowane przez poszczególne towarzystwa mogą się od siebie różnić. Jeśli wybierzesz pierwszą ofertę, na którą trafisz w Internecie lub u agenta, nie będziesz miał pewności, że wybrałeś opcję najkorzystniejszą cenowo.

Aby mieć wpływ na to, co wybierasz, zapoznaj się przynajmniej z kilkoma ofertami. Najtańsze OC zaproponuje Ci porównywarka internetowa, z której będziesz mógł bezpłatnie skorzystać, nie wychodząc z domu.

Kup polisę przez Internet

Porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń to nie tylko doskonałe narzędzia do wyszukiwania, przeglądania i analizowania ofert ubezpieczeniowych. To także jedna z możliwości zakupu OC i innych polis. Zawarcie polisy komunikacyjnej online to udogodnienie zarówno dla Ciebie, jak i dla firmy ubezpieczeniowej, dlatego TU często proponują dodatkowe rabaty za zakup przez Internet.

Postaw na wspólny samochód

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę za kierownicą, musisz liczyć się z tym, że Twoja składka OC będzie droga. Wszystko przez brak doświadczenia i bezszkodowej historii jazdy. Zanim nabierzesz ogłady w prowadzeniu auta, skorzystaj z samochodu bardziej doświadczonych kierowców, np. rodziców lub starszego rodzeństwa. Współdzielenie pojazdu zmniejszy Twoją składkę dzięki zniżkom, jakimi dysponuje drugi posiadacz auta.

Prowadź bezpiecznie i przepisowo

Do tego chyba nie trzeba Cię przekonywać? Ostrożna jazda samochodem i przestrzeganie prawa pozwolą Ci na własnej skórze przekonać się, jak zaoszczędzić na składce najtańszego OC. Dla ubezpieczycieli niezwykle ważna jest długoletnia, bezszkodowa jazda ich klienta. Jeśli będziesz uważał na drodze, zmniejszysz ryzyko spowodowania kolizji. A gdy nie będziesz uczestnikiem wypadków, otrzymasz atrakcyjne zniżki na zakup ubezpieczenia.

Artykuł sponsorowany materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)