ZS2 Zamek Lesko

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Frankowcy mogą sobie sami pomóc

  »  Aktualności /  Frankowcy mogą sobie sami pomóc

Galeria zdjęć Piątek, 30 Listopada 2018

Frankowcy mogą sobie sami pomóc

Wysoki kurs franka szwajcarskiego ciąży frankowcom już niemal od trzech lat. Są jednak sposoby, by obniżyć sobie miesięczną ratę kredytu w bardzo prosty sposób. Wystarczy kupować franki taniej niż w banku.

Czarny Czwartek w styczniu 2015 roku był dniem, w którym frank szwajcarski gwałtownie silnie się umocnił, osiągając nawet ponad 5 zł za 1 CHF. Sytuacja ta trwała niedługo, kurs franka nieco się osłabił w kolejnych dniach i tygodniach, ale frank już nie powrócił do wysokości sprzed tego pamiętnego dnia. Rata miesięczna wzrosła, i choć eksperci mówią, że nadal nie opłaca się tych kredytów przewalutować na złotówki, wydatek daje po kieszeni.

Jak można jednak obniżyć kurs franka? Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie dała ustawa antyspreadowa i podpisać w banku aneks na samodzielny zakup franków na spłatę kredytu. Aneks taki wedle prawa nie może być płatny. Na czym dokładnie ta samodzielna spłata polega?

Do tej pory banki udzielały kredytu w CHF i pobierały miesięczną ratę po kursie franka szwajcarskiego, jaki same ustalały. Był on zdecydowanie wyższy niż w kantorach i banki dodatkowo zarabiały na wysokim spreadzie (różnicy między kursem sprzedaży i kupna franków). Teraz, po podpisaniu aneksu, można samodzielnie kupić franki i po prostu przynieść je do banku. Są osoby, które zarabiają w tej walucie, więc mogą nią bezpośrednio spłacić kredyt. Większość jednak zarabia w złotówkach i musi wymienić tę walutę. Można to uczynić w kantorze stacjonarnym, ale wędrowanie z gotówką w kieszeni z bankomatu, do kantoru i do banku nie wydaje się najlepszym i najbezpieczniejszym pomysłem. Poza tym kantory stacjonarne nie należą wcale do najtańszych. Najkorzystniejsze kursy franka szwajcarskiego znajdziemy w … Internecie. Wymieniając walutę w kantorach internetowych wygodnie od razu będziemy mogli ją przelać na bankowe konto kredytowe. Spready w kantorach w sieci wahają się w granicach kilku gorszy. Bardzo dobry kurs franka znajdziesz tutaj https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln

Jeszcze taniej może być na platformach społecznościowych wymiany walut, gdzie spreadu nie ma w ogóle. Jest tylko prowizja narzucona przez operatora serwisu. Walutomat.pl jest najstarszym serwisem tego typu. Wymienia tu walutę między sobą ponad 280 tys. osób.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)