TREND HOMES

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Precyzja wykonania i wierne odwzorowanie projektu? Postaw na gięcie CNC!

  »  Aktualności /  Precyzja wykonania i wierne odwzorowanie projektu? Postaw na gięcie CNC!

Galeria zdjęć Poniedziałek, 26 Listopada 2018

Precyzja wykonania i wierne odwzorowanie projektu? Postaw na gięcie CNC!

W dzisiejszym, zglobalizowanym świecie zaobserwować można bardzo wyraźnie jak kwestia automatyzacji produkcji zatacza coraz szersze kręgi. Różnego rodzaju maszyny zaczęły zastępować człowieka już dawno, jednakże dopiero teraz zjawisko to nabiera dynamicznego charakteru. Z tego też względu ewoluuje i zmienia się wiele branż. W rzeczywistości to nadal człowiek nadzoruje wszystkie procesy, ale niewątpliwie wiele zadań jest znacznie łatwiejszych do wykonania.

Gdy liczy się szybkość i dokładność

Obróbka zarówno metali, jak też tworzyw sztucznych jest procesem bardzo potrzebnym w wielu gałęziach przemysłu. Nierzadko konieczne są części cechujące się wysoką jakością, przy jednocześnie istotnej szybkości ich wykonania. Wraz ze stale rosnącymi wymaganiami klientów, coraz większą popularność zyskała metoda obróbki CNC, z języka ang. Computerized Numerical Control, działająca w oparciu o nowoczesne układy sterujące.

Wśród procesów, w których wykorzystuje się sterowanie numeryczne, wyróżnia się między innymi gięcie blach. Wykonanie zgięcia przy pomocy maszyn jest bardzo precyzyjne, w wyniku czego można otrzymać idealny jego kąt oraz powtarzalność elementów. Kwestia ta uznawana jest za niezaprzeczalną zaletę obróbki CNC – czyli ogromną dokładność wykonania, umożliwiającą pozyskanie całej serii identycznych części. Zapewnia ona tym samym redukcję błędów, co stanowi warunek produkcji w wielu współczesnych branżach przemysłowych, przykładowo w lotnictwie, meblarstwie czy górnictwie.

Ekonomiczne oraz oszczędne rozwiązanie

Inną mocną stroną tej nowoczesnej metody obróbki metali jest jej ekonomiczny charakter. Do jednego z procesów, w którym wykorzystuje się maszyny sterowanie numeryczne zlicza się gięcie blach. W odniesieniu do ręcznej obsługi maszyn problem stanowiły opóźnienia i kosztowne straty. Dzięki skomputeryzowaniu, zniwelowano błędy powstające na skutek przekraczania określonych wymiarów, które w rezultacie powodowały stratę cennego materiału. CNC zapewnia zatem zarówno dużą oszczędność stosowanego surowca, jak również czasu produkcji. Metoda ta jest niemal niezastąpiona w wielu branżach współczesnego przemysłu, nic więc dziwnego, że jej popularność wciąż rośnie.

Gięcie CNC – postaw na profesjonalistów

Poza zapewnieniem pełnej precyzji wykonania, maszyny CNC przyczyniają się również do usprawnienia całego procesu obróbki. Początkowo wykorzystywano je jedynie w produkcji wielkoseryjnej, ale z biegiem czasu możliwe stało się także stosowanie ich w zleceniach jednostkowych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż zakup specjalistycznej maszyny determinuje duży wydatek. Z tego też względu, najbardziej rozsądną metodą jest skorzystanie z usług sprawdzonego przedsiębiorstwa świadczącego tego typu obróbkę. Za przykład takiej firmy może posłużyć Fabryka 4x4, działająca na Podkarpaciu. Przedsiębiorstwo to realizuje zlecenia dotyczące między innymi gięcia CNC. Za sprawą całkowitego zautomatyzowania, proces ten przebiega o wiele szybciej, niż w przypadku zastosowania technik ręcznych. Dodatkowo, Fabryka 4x4 świadczy usługi obejmujące cięcie laserem, wycinanie laserowe oraz cięcie laserowe rur i profili.

Stawiając na nowoczesne urządzenia służące do obróbki metalu otrzymuje się gwarancję, iż każdorazowa produkcja będzie po pierwsze większa, a po drugie zrealizowana znacznie szybciej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Dla przedsiębiorstwa aspekt ten stanowi pewność co do zadowolenia klientów z końcowego efektu, a także zapewnienie wypracowania konkretnych zysków.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)