ZS2 Zamek Lesko

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Jaki kolor elewacji? Charakter, temperament, styl. Co wyróżnia nasze domy?

  »  Aktualności /  Jaki kolor elewacji? Charakter, temperament, styl. Co wyróżnia nasze domy?

Galeria zdjęć Piątek, 30 Listopada 2018

Jaki kolor elewacji? Charakter, temperament, styl. Co wyróżnia nasze domy?

Kolorystyka i detal elementów wykończenia elewacji mają decydujący wpływ na wizerunek i charakter budynku. Wybierając kolor elewacji warto, by odpowiadał on naszym własnym upodobaniom, by wyrażał nasz styl i poczucie estetyki.

Dom przy Cyprysowej 15 S2

 

Klasyka i tradycja

Jeśli decydujemy się na gotowe projekty domów w stylu tradycyjnym dobrze by było, żeby były one osadzone w palecie rodzimych barw. Decydujące w tym przypadku będą tony pastelowe w połączeniu z brązami drewna i dachówek. W domu tradycyjnym ważnym detalem decydującym o architekturze jest wykończenie balkonu. Eleganckim przykładem na szlachetne wykorzystanie detalu są kute balustrady balkonowe. Takim szczegółem możemy naprawdę wyraźnie podkreślić klasyczny charakter naszego budynku. Często stosowanym elementem są również ceglane wykończenia parapetów, lub dekoracyjne szpalety wokół okien.

Charakter i indywidualizm

Chcąc nadać naszemu domowi zgoła odmienny charakter możemy zdecydować się na wybór np. wyraźnych kolorów elewacji. Taki dom, przykładowo w odcieniach czerwieni, czy burgundu będzie nosił znamiona wpływów śródziemnomorskich. Wielce prawdopodobne, że taką formę aranżacji elewacji będą skłonni wybrać inwestorzy o zdecydowanych, odważnych preferencjach estetycznych. Jeśli zauroczyły nas hiszpańskie kamienice, włoskie domki opadające stromymi zboczami aż do morza, czy chorwackie wille, będziemy w stanie odważniej eksperymentować z kolorem i podkreślić właśnie nim charakter naszego domu. Warto jednak pamiętać, że istnieją strefy, które z powodu ochrony wartości historycznych krajobrazu, wykluczają wykonywanie kolorystyki elewacji w odważnych i nasyconych kolorach. Takie i inne obostrzenia dotyczące wyglądu i estetyki domu, można sprawdzić w lokalnym planie zagospodarowania miejscowości - właściwym dla lokalizacji nowo budowanego, czy też remontowanego domu.


Dom przy Cyprysowej 18

Nowoczesność i awangarda

Jeszcze inaczej o kolorystyce swojego domu myślą miłośnicy nowoczesności i awangardowych rozwiązań. Coraz częstszym sposobem wyróżnienia domu spośród innych realizacji okazuje się być wykonanie blaszanej elewacji. To niewątpliwie odważna decyzja, ujawniająca charakter inwestora. Blaszana elewacja, wykonana z arkuszy, lub kasetonów, zazwyczaj występuje w odcieniach szarości, czerni i srebra. Wykonana jest z blachy stalowej, aluminiowej, lub cynkowo-tytanowej. Nowoczesne domy z reguły oparte są na prostej bryle prostokąta, lub kwadratu. Antracytowe, blaszane elewacje są w nich wykonywane, albo na całej przestrzeni, lub jedynie na części poddasza. Blacha charakteryzuje się surowością, dlatego jej zimna kolorystyka i powierzchnia, podkreśla prostotę formy budynku.


Dom przy Cyprysowej 15 S3

Mówi się, że dom to odbicie naszego charakteru. Jak widać charaktery mogą być różne. Najważniejsze żebyśmy dobrze się czuli w swoim domu, by pasował do naszego stylu, by dopasował się do nas, a nie my do niego. Kolorystyka elewacji nada mu z pewnością pierwiastek indywidualny.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)