ZS2 Zamek Lesko

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Kurs euro atrakcyjniejszy online – mieszkańcy Sanoka coraz częściej wymieniają waluty w internecie

  »  Aktualności /  Kurs euro atrakcyjniejszy online – mieszkańcy Sanoka coraz częściej wymieniają waluty w internecie

Galeria zdjęć Wtorek, 30 Pażdziernika 2018

Kurs euro atrakcyjniejszy online – mieszkańcy Sanoka coraz częściej wymieniają waluty w internecie

Osoby zainteresowane wymianą walut na korzystnych warunkach coraz częściej sięgają po rozwiązania on-line, decydując się na skorzystanie z szerokiej oferty kantorów internetowych. Mieszkańcy Sanoka chwalą nie tylko bezpieczeństwo i szybki czas transakcji, ale przede wszystkim większy zysk niż w przypadku transakcji dokonywanych w kantorach stacjonarnych.

Wygoda i bezpieczeństwo

Kantory on-line działają na polskim rynku już od prawie 10 lat i wszystko wskazuje na to, że na dobre zadomowiły się w branży bankowości internetowej. Swoim klientom gwarantują niższe spready walutowe w porównaniu z ofertą tradycyjnych banków oraz kantorów stacjonarnych, a także komfort i możliwość wymiany waluty przez 24 godziny na dobę. Atrakcyjne kursy kuszą między innymi osoby wyjeżdżające za granicę i chcące kupić euro.

Kurs euro w kantorze internetowym

Średni kurs euro oscyluje wokół 4 zł i na przestrzeni ostatniego półrocza podlegał jedynie drobnym korektom. Najniższy wynik odnotowano 17 kwietnia br.: 4,15 zł, zaś najwyższy – 3 lipca: 4,39 zł. A co ze spreadami narzucanymi przez podmioty pośredniczące w wymianie walut? Według statystyk porównujących oferty kantorów on-line z usługami banków i kantorów stacjonarnych, przeciętny spread przy wymianie EUR przez internet wynosił w 2016 roku jedynie 0,49%. Z kolei banki przy tej samej transakcji narzucały spread w wysokości aż 7,20%, nic więc dziwnego, że klienci częściej wybierali wymianę on-line. Z oferty kantorów internetowych korzystają również przedsiębiorcy prowadzący interesy w zagranicznymi kontrahentami, a także firmy w Sanoku, które posiadają zobowiązania w walutach obcych, np. kredyty lub leasing w euro.

Skąd niższe spready przy wymianie on-line?

Dynamiczny rozwój kantorów internetowych umożliwia klientom zainteresowanym wymianą euro uzyskanie sporych oszczędności. Obecnie na polskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt podmiotów, które oferują kupno i sprzedaż walut on-line. Dlaczego serwisy internetowe są tak konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnymi kanałami wymiany euro? Trzeba pamiętać o tym, że tradycyjne kantory oraz banki muszą utrzymywać stacjonarne oddziały, a także opłacać sztab pracowników. Tych kosztów nie mają serwisy on-line, które nie posiadają reprezentacyjnych siedzib w prestiżowych dzielnicach miast ani licznych kasjerów przy okienkach. Wszystkie transakcje odbywają się on-line, a to zmniejsza koszty obsługi i pozwala oferować klientom bardzo atrakcyjne stawki.

Wymieniaj euro bezpiecznie

Chcesz po raz pierwszy skorzystać z usług kantorów internetowych i zastanawiasz się nad bezpieczeństwem takiej transakcji? Serwisy online zapewniają swoim klientom maksymalną ochronę przed wyłudzeniem środków - wszystkie wymiany są zabezpieczone specjalnymi protokołami SSL, które są dobrze znane bankowości internetowej. Chcesz mieć pewność, że jesteś bezpieczny? Przy dokonywaniu transakcji upewnij się, że adres witryny rozpoczyna się od skrótu „https”, a nie „http”, a także sprawdź, czy w pasku adresu widnieje charakterystyczna zielona kłódka, oznaczająca, że połączenie jest zaszyfrowane.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)