ZS2 Zamek Lesko

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Ubezpieczenie Assistance - co to i od czego chroni?

  »  Aktualności /  Ubezpieczenie Assistance - co to i od czego chroni?

Galeria zdjęć Wtorek, 30 Pażdziernika 2018

Ubezpieczenie Assistance - co to i od czego chroni?

Ubezpieczenie Assistance to uzupełnienie ubezpieczenia AC, którego zadaniem jest zagwarantowanie kompleksowej ochrony podczas sytuacji, jakie mogą nas spotkać. Daje nam ono gwarancje, że bez względu na okoliczności możemy liczyć na pomoc.

Zanim zdecydujemy się na konkretnego ubezpieczyciela warto dokładnie zapoznać się z jego ofertą, ponieważ prawo nie określa, co powinno wchodzić w skład ubezpieczenia assistance.

Na co nie powinniśmy liczyć?

Każdy ubezpieczyciel musi dokładnie wypisać, na co możemy liczyć, jeśli zdecydujemy się na jego produkt. Ubezpieczenie samochodu to duży wydatek, a dokupienie do niego AC i Assistance to już w ogóle spory wydatek, dlatego nic dziwnego, że chcemy dokładnie poznać to, na co się decydujemy.

Ale skoro płacimy, to dlaczego nie możemy wymagać, że chcemy wszystko? Są takie usługi, których najprawdopodobniej nie dostaniemy. Jedną z nich jest wymiana koła. Dlaczego? Ponieważ zdarza się to nader często, dlatego ubezpieczycielom zwyczajnie nie opłaca się tego oferować. Jednak jeśli zależy nam na takim zapleczu, na pewno znajdziemy firmę, która nam to zapewni.

Również ratowanie naszego akumulatora nie jest zbyt atrakcyjne dla ubezpieczyciela. Podobnie jak opisana wyżej sytuacja, to bardzo częsta awaria, dlatego powinniśmy wykupić takie ubezpieczenie, które będzie posiadało ją w swojej ofercie.

Co w takim razie otrzymamy?

W przypadku tego typu ubezpieczeń samochodowych nie powinniśmy kierować się ceną. Firmy ubezpieczeniowe chcą pozyskać klientów. Wiedzą, że ubezpieczenie assistance jest dobrowolne, dlatego muszą w jaki sposób zachęcić kierowców do zakupu. Ich podstawowym zadaniem jest danie im świadomości, że bez względu na okoliczności mogą czuć się bezpiecznie. Na co w takim razie mogą liczyć?

M.in. na pomoc w sytuacji kradzieży pojazdu. Niektóre firmy dają poszkodowanym samochody zastępcze, inne organizują nocleg w hotelu (jeśli do kradzieży doszło poza miejscem zamieszkania). Kierowcy mogą również liczyć na pomoc w załatwieniu wszelkich formalności.

Może to wydawać się dziwne, ale nie wszystkie ubezpieczenia assistance służą pomocą w przypadku awarii. Dlatego tak ważne jest, żeby dopilnować tego wykupując ubezpieczenie, bo przecież prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z jakąś sytuacją kryzysową, a skoro płacimy już za ubezpieczenie, to po co mamy płacić dodatkowo za np. pomoc drogową. Możemy także sprawdzić atrakcyjne ubezpieczenie komunikacyjne w pomocnych narzędziach jakimi są kalkulatory OC/AC - dzięki nim szybko i bezpiecznie wyliczymy składkę.

O tym pamiętaj!

Bez względu na kwotę jaką zapłacimy i to u kogo chcemy się ubezpieczyć żadna firma nie udzieli nam pomocy w sytuacji, gdy spowodujemy wypadek lub kolizję pod wpływem alkoholulub środków odurzających.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)