ZS2 TORUS

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Zaplanuj swoją przyszłość z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Lesku

  »  Aktualności /  Zaplanuj swoją przyszłość z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Lesku

Galeria zdjęć Czwartek, 11 Pażdziernika 2018

Zaplanuj swoją przyszłość z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Lesku

Młodzieżowe Centrum Kariery to jednostka Ochotniczych Hufców Pracy. Powstała na terenie Leska w październiku 2009 r. Od momentu jej utworzenia prężnie działa na terenie powiatu leskiego. Bogata oferta usług skierowana jest do młodzieży uczącej się jak i do osób bezrobotnych, poszukujących pracy. Bezpłatne usługi obejmują indywidualne i grupowe zajęcia z dziedziny szeroko pojętego doradztwa zawodowego oraz zagadnienia związane z przedsiębiorczością oraz tematyczne warsztaty.

Doradca zawodowy przygotowuje młodzież do zaplanowania kariery zawodowej. Udziela pomocy w określaniu profilu zainteresowań pod kątem wyboru szkoły średniej. Wspólnie z klientem tworzone są indywidualne plany działań. Młodzieżowe Centrum Kariery wspiera lokalnych mieszkańców w uzyskaniu nowych kwalifikacji zawodowych poprzez realizacje projektów finansowanych z Funduszy Europejskich m.in.: „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” „Akcja aktywizacja – YEI”, „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”. Celem głównym projektów jest poprawa sytuacji na rynku pracy osób młodych w wieku 15-24 lata z grupy NEET. Nowe wyzwania rynku pracy oraz kształcenie ustawiczne skłania młodzież do poszukiwania ofert dopasowanych do swoich potrzeb. Jednostka MCK Lesko ściśle współpracuje z lokalnymi instytucjami rynku pracy, jednostkami oświatowymi a przede wszystkim utrzymuje stały kontakt z Młodzieżowym Centrum Kariery w Sanoku - jednostką w sąsiednim powiecie. Dzięki temu oferta usług leskiej jednostki jest na bieżąco wzbogacana o oferty pracy oraz bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe dla młodzieży. Zgromadzenie wokół jednostki sieci partnerów pozwala na skuteczniejsze jej działania, które dotyczą zbierania informacji o potrzebach, działaniach, oczekiwaniach, sytuacji na lokalnym rynku pracy, jak i dystrybucji poszczególnych usług.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych usług.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Lesku

ul. Jana Pawła II/18 b (budynek schroniska młodzieżowego „Bieszczadnik”, I piętro)
38-600 Lesko

telefon: 13 469 65 10
e-mail: mck.lesko@ohp.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

 

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)