Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Czy warto ubezpieczać kredyty ratalne?

  »  Aktualności /  Czy warto ubezpieczać kredyty ratalne?

Galeria zdjęć Poniedziałek, 06 Sierpnia 2018

Czy warto ubezpieczać kredyty ratalne?

Niemal każdy pożyczkodawca oferuje swoim klientom ubezpieczenie zobowiązania. Rozwiązanie to pozwala zniwelować ryzyko ich niewypłacalności w wyniku nagłych zdarzeń, a w wielu przypadkach sprawia, że obniżeniu ulega oprocentowanie świadczenia. Czy w takich okolicznościach warto z niego skorzystać?

Nigdy nie możemy być pewni tego, co wydarzy się w bliższej oraz dalszej przyszłości. Większość umów kredytowych jest zawieranych na wiele lat. Z tego powodu wielu klientów decyduje się na zabezpieczenie swoich interesów poprzez zakup odpowiedniej polisy.

Ubezpieczenie pożyczki - obowiązek czy prawo?

Instytucje kredytowe nie mogą w żaden sposób zmusić klienta do wzięcia ubezpieczenia. Jest to w pełni dobrowolne rozwiązanie, za które kredytobiorca musi uiścić dodatkową opłatę. Podmioty finansowe kuszą go jednak licznymi bonusami i promocjami, jakie wiążą się z zakupem polisy. Mowa na przykład o obniżeniu odsetek od wartości zobowiązania czy też naliczanej przez firmę lub bank prowizji.

Rodzaje ubezpieczenia

Istnieje wiele różnych typów polisy ubezpieczającej kredyt lub pożyczkę. Każda ma nieco inne właściwości i jest dostosowana do różnych potrzeb klientów. Najczęściej ubezpieczenie przewiduje jednak zabezpieczenie na wypadek utraty pracy czy zdrowia, a nawet śmierci. Na życzenie kredytobiorcy może ponadto zostać przygotowana indywidualna i rozszerzona o konkretne elementy propozycja. Wiele zależy bowiem od ustaleń między pożyczkodawcą a klientem, dlatego najlepiej zapytać o szczegóły swoją firmę pożyczkową, na przykład ratkomat.pl.

Jaki jest koszt?

Stawka uzależniona jest od kwoty świadczenia, a także liczby rat i okresu spłaty zobowiązania. Ubezpieczenie co do zasady opłacane jest razem z kredytem. Zazwyczaj jednak średnia wysokość polisy wynosi miesięcznie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Środki najczęściej są pobierane z konta automatycznie, wraz z kolejnymi ratami należności.

Czy warto?

W przypadku wystąpienia zdarzeń, które ubezpieczenie obejmuje, obowiązek zwrotu środków określonych w umowie kredytowej spoczywa na firmie ubezpieczeniowej. Warto więc zabezpieczyć w taki sposób swoich bliskich, którzy po śmierci dłużnika musieliby spłacać zobowiązanie. Ponadto, jak już wspomniano, skorzystanie z ubezpieczenia wiąże się z niższym oprocentowaniem. Koniec końców, klienci mogą więc wyjść na tym rozwiązaniu korzystnie, a przy okazji będą mogli spać spokojnie i nie bać się niespodziewanych sytuacji.

Komu opłaca się polisa?

Ubezpieczenie może okazać się strzałem w dziesiątkę przy wyższej kwocie kredytu. Mniej pożytku mogą mieć z niego dłużnicy, którzy zaciągnęli niewielkie zobowiązanie, a polisa stanowi dla nich niepotrzebny koszt. Każdy kredytobiorca powinien więc przeanalizować wszystkie “za” oraz “przeciw” i samodzielnie podjąć świadomą decyzję. Pomocne mogą okazać się specjalistyczne portale zajmujące się rynkiem finansowym, jak na przykład polecampozyczke.pl. Warto sprawdzić co oferuje rynek, a w razie wątpliwości pytać u źródła.

Artykuł sponsorowany

materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)