Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Jak dobrze porównywać produkty finansowe?

  »  Aktualności /  Jak dobrze porównywać produkty finansowe?

Galeria zdjęć Poniedziałek, 06 Sierpnia 2018

Jak dobrze porównywać produkty finansowe?

Analizę produktów finansowych, na przykład kredytów, należy traktować najzupełniej poważnie i szeroko. Nie wystarczy oprzeć się na reklamach lub opiniach znajomych. Dowiedz się, które elementy ofert wziąć pod uwagę oraz jak zaoszczędzić czas w trakcie ich porównywania.

Porównywarka

Jeżeli nie korzystasz z pomocy doradcy kredytowego, zajrzyj do Internetu. Znajdziesz tam chociażby takie narzędzia jak porównywarka finansowa kredytowo.org. Zamiast sprawdzać każdy bank strona po stronie wystarczy wejść pod ten adres, żeby zapoznać się z czytelnym, aktualnym zestawieniem prezentującym aktualne oferty na rynku usług finansowych. Wszystkie kluczowe informacje są zawarte w jednym miejscu, a Ty masz pewność, że patrzysz na temat profesjonalnie i w oparciu o konkrety.

Porównywarki to już standard w polskojęzycznym Internecie. Za ich pomocą w możliwie najszerszy sposób zestawiasz ubezpieczenia (np. OC), kredyty (hipoteczne, samochodowe, gotówkowe), pożyczki (w tym chwilówki) czy lokaty. Nie trzeba się rejestrować, nie trzeba znać skomplikowanego języka finansowego czy prawniczego. Wszystko jest podane w przyjaznej formule, ale bez ukrywania kluczowych danych. Po prostu widzisz, dlaczego np. kredyt samochodowy okazuje się lepszy od innych. Nie zawsze oprocentowanie jest dla Ciebie najważniejsze, dlatego poniżej przestawiamy dane, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę.


Oprocentowanie

Sprawdzaj nie tylko odsetki. Zwracaj uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, a także łączny koszt kredytu. Porównywarka kredytów samochodowych na kredytowo.org uwzględnia te wszystkie liczby, które pozwalają realnie spojrzeć na całkowity koszt zobowiązania.


Selekcja klientów

W przypadku pożyczek nowi klienci są czasami kuszeni promocją 0-procentowych chwilówek. Warto spojrzeć także na wiek, w jakim można podpisać umowę z bankiem lub firmą pożyczkową. Istnieją zarówno dolne, jak i górne granice.


Wysokość kwoty

Każdy bank przygotowuje oferty kredytów w określonych widełkach finansowych. Czasami chcesz wybrać najlepszą propozycję z rankingu tanich kredytów, ale okazuje się, potrzebujesz więcej pieniędzy, niż w ich ramach możesz otrzymać, więc to rozwiązanie odpada.


Formalności

Banki czy firmy pożyczkowe prowadzą własną politykę weryfikowania wniosków klientów. Jedni chcą prześwietlić Twoje dochody i wydatki w dokładny sposób, inne prezentują bardziej „liberalne” podejście. Kiedy zależy Ci na czasie, raczej zrezygnujesz z instytucji, które wymagają szeregu zaświadczeń, wydruków i podpisów.


Termin spłaty

Kolejna bardzo ważna kwestia: ustalenie ostatecznej daty spłaty kredytu. Pamiętaj, że rozłożenie zobowiązania na mniejszą lub większą liczbę rat nie pozostaje bez wpływu na oprocentowanie, czyli koszty kredytu.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)