TOMASZ PORĘBA ZS2 GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA ZS3 TORUS

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Jak wybrać OC? Sprawdź nasze porady

  »  Aktualności /  Jak wybrać OC? Sprawdź nasze porady

Galeria zdjęć Poniedziałek, 11 Czerwca 2018

Jak wybrać OC? Sprawdź nasze porady

Każde auto musi zostać objęte ubezpieczeniem OC, ale nie każdy kierowca wie, czym się kierować przy wyborze tej polisy. Jeśli chcesz się zorientować, na co zwracać uwagę, kupując nowe lub przedłużając obecne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, przeczytaj nasz poradnik.

Wysokość składki

Wysokość składki, czyli de facto cena polisy to oczywiście najważniejszy element, któremu przygląda się każdy, kto chce kupić OC. Nie ma się bynajmniej czemu dziwić, bo przecież koszt ubezpieczenia to właściwie jedyny istotny czynnik różnicujący oferty towarzystw. Warunki polisy od odpowiedzialności cywilnej są bowiem zawsze takie same i nie ma przy tym znaczenia, jak się nazywa towarzystwo, w którym kupiłeś OC ani ile za nie zapłaciłeś.

Dlatego jeśli chcesz zakupić ubezpieczenie OC kalkulator-oc-ac.auto.pl powinien być narzędziem, które wykorzystasz przy poszukiwaniu oferty. Ma on formę strony internetowej umożliwiającej porównanie wysokości składki ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach. Aby uzyskać wynik i dowiedzieć się, która firma proponuje najtańsze OC, należy wypełnić formularz, podając dane opisujące parametry samochodu oraz informacje dotyczące kierowcy.

Nie porównując ofert OC, ryzykujesz, że znacznie przepłacisz za obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nie mając rozeznania i nie wiedząc, gdzie znajdziesz najtańszą polisę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybierzesz inną, droższą ofertę. Nic jednak z tego tytułu nie otrzymujesz i dostajesz takie samo OC jak każdy inny kierowca, nawet jeśli Twoje kosztowało kilka razy więcej. Po prostu tak działa to ubezpieczenie, że jego warunki są zawsze identyczne bez względu na markę towarzystwa i wysokość składki.


Assistance w pakiecie

Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc techniczną, informacyjną i logistyczną w razie zdarzenia drogowego w trakcie dalekiej podróży. Załóżmy, że sarna wbiegła pod koła Twojego samochodu i uderzyła w niego tak nieszczęśliwie, że przebiła chłodnicę. Choćbyś się starał z całych sił, nie ruszysz z miejsca – potrzebujesz pomocy, którą może zapewnić Ci właśnie assistance. Jeśli interesuje Cię to ubezpieczenie, możesz mieć je za darmo, o ile wybierzesz odpowiednią ofertę OC.

Wiele towarzystw dokłada do OC dodatkowo wspomniane ubezpieczenie assistance, chcąc przyciągnąć klientów i zaoferować coś więcej niż konkurencja. Warto poważnie rozważyć takie połączenie, szczególnie jeśli często się wyjeżdża w dalekie trasy. Co prawda rzadko kiedy najtańsze ubezpieczenie OC jest sprzedawane wraz z assistance, ale jeśli możesz dołożyć parę złotych i zależy Ci na tej polisie, wybierz ofertę z dodatkowym assistance.


Zielona Karta za darmo

Zielona Karta jest ważnym dokumentem dla kierowców, którzy często jeżdżą samochodem do państw niezrzeszonych w Unii Europejskiej, jak np. Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Albania, Czarnogóra, Serbia, Rosja czy Turcja. Dzięki niemu auto i kierowca są objęci ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo podróży. Jeśli więc od czasu do czasu odwiedzasz autem wymienione wyżej kraje, przy zakupie OC zorientuj się, czy Zielona Karta jest dodawana za darmo. Większość towarzystw nie pobiera opłat za jej wydanie, jednak mimo to warto się zorientować i upewnić w tej kwestii.


Zasięg terytorialny firmy

To, czy firma ubezpieczeniowa działa tylko w Polsce, czy również zagranicą, jest kolejnym ważnym czynnikiem dla osób, które często podróżują poza terytorium kraju. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego w innym państwie załatwianie formalności będzie wszakże znacznie sprawniejsze i łatwiejsze, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiło się OC, ma w nim swój oddział.

materiały nadesłane
artykuł sponsorowany

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)