TOMASZ PORĘBA ZS2 GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA ZS3 TORUS

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Sprzęt z dotacji Ministra Sprawiedliwości dla strażaków z Gminy Sanok

  »  Aktualności /  Sprzęt z dotacji Ministra Sprawiedliwości dla strażaków z Gminy Sanok

Galeria zdjęć Wtorek, 05 Czerwca 2018

Sprzęt z dotacji Ministra Sprawiedliwości dla strażaków z Gminy Sanok

30 maja 2018 r. w Sali Bankietowej Dziedzic w Pakoszówce miało miejsce uroczyste przekazanie wyposażenia i urządzeń ratownictwa dla 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sanok, zakupionych dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dzięki środkom z  Funduszu Sprawiedliwości jednostki OSP z terenu gminy Sanok pozyskały wyposażenie i sprzęt niezbędny do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, które zagraża zdrowiu i życiu poszkodowanych. Całkowity koszt zadania wyniósł 21 057,00 zł. W ramach projektu zakupiono 10 zestawów ratownictwa medycznego OSP R1 oraz 2 nowoczesne defibrylatory AED.

DSC_0049

W spotkaniu udział wzięli: poseł na sejm Piotr Uruski, radny powiatu sanockiego Damian Biskup, wójt gminy Sanok Anna Hałas oraz zastępca wójta gminy Sanok Paweł Wdowiak. Po uroczystym rozdaniu zakupionego wyposażenia zgromadzeni goście wraz z przedstawicielami jednostek OSP dyskutowali na temat problemów z jakimi borykają się na co dzień ochotnicze straże pożarne z terenu naszej gminy.

- Sprzęt ten zdecydowanie poprawi skuteczność działania strażaków ochotników, którzy będą mogli jeszcze sprawniej i skuteczniej działać i służyć mieszkańcom naszej Gminy w sytuacjach kryzysowych ratując najcenniejszy dar jakim jest ludzkie życie – podkreśla Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

DSC_0048

Przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego było końcowym etapem wcześniejszych prac, które rozpoczęły się zaproszeniem Ministra Sprawiedliwości dla jednostek samorządu terytorialnego  z obszaru województwa podkarpackiego do składania wniosków w ramach III naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB: Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem na rok 2018.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Dzięki rozszerzeniu katalogu instytucji, które mogą korzystać ze środków funduszu pieniądze pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

DSC_0093

materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)