Lee

Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

To możliwość zdobycia wiedzy z pierwszej ręki. W PWSZ o pszczołach (ZDJĘCIA)

  »  Aktualności /  To możliwość zdobycia wiedzy z pierwszej ręki. W PWSZ o pszczołach (ZDJĘCIA)

Galeria zdjęć Czwartek, 29 Marca 2018

To możliwość zdobycia wiedzy z pierwszej ręki. W PWSZ o pszczołach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 25 marca br. w Instytucie Gospodarki Rolnej I Leśnej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się konferencja pszczelarska organizowana rokrocznie przez sanocką uczelnię i Starostwo Powiatowe w Sanoku. – To już dwudziesta impreza z tego cyklu – mówi Mateusz Kaczmarski, dyrektor IGRiL PWSZ w Sanoku.

- Zawsze cieszą się one ogromną popularnością wśród pszczelarzy z regionu – uczestnicy przyjeżdżają do nas nawet spod Rzeszowa. Uważam, że procentuje tu praktyczne podejście do omawianych tematów i możliwość zdobycia wiedzy z pierwszej ręki. W tym roku z referatem „Profilaktyka i zwalczanie chorób pszczół miodnych wywoływanych przez zgnilca amerykańskiego” gościła u nas dr Krystyna Pohorecka z Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Jako że ta choroba pszczół od kilku lat zbiera ogromne żniwo, praktyczna wiedza, jak jej zapobiegać, jak rozpoznać zakażenie i jak postępować w razie jego stwierdzenia, jest w tej chwili szczególnie poszukiwana.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też wykład Mariusza Chachuły z jedynego w Europie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli k. Lublina, który zapoznawał uczestników z tematyką wykorzystania nowoczesnych uli styropianowych – będących świetnym rozwiązaniem (głównie ze względu na niewielką wagę), zwłaszcza przy pasiekach wędrownych.

Na konferencję zgłosiło się ponad 150 osób. Było wiele pytań i dyskusji, przede wszystkim zaś podkreślano praktyczny wymiar przekazywanej wiedzy. Co ciekawe, wśród słuchaczy byli studenci IGRiL posiadający własne pasieki, ale i absolwenci, którzy już zawodowo zajmują się pszczelarstwem. Jak widać, rokroczna organizacja tego wydarzenia przekłada się na wymierne efekty.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji była prezentacja nowoczesnego sprzętu pszczelarskiego Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasza Łysonia. Ponadto można było zaopatrzyć się w tzw. ciasto pszczele – produkt służący do podkarmiania pszczół.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do PWSZ w Sanoku za rok!

materiały nadesłane

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)