Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Pracowali nielegalnie przy remontach bloków mieszkalnych. Ukraińcy muszą opuścić Polskę, a o karze dla pracodawcy zdecyduje sąd

  »  Aktualności /  Pracowali nielegalnie przy remontach bloków mieszkalnych. Ukraińcy muszą opuścić Polskę, a o karze dla pracodawcy zdecyduje sąd

Galeria zdjęć Środa, 02 Sierpnia 2017

Pracowali nielegalnie przy remontach bloków mieszkalnych. Ukraińcy muszą opuścić Polskę, a o karze dla pracodawcy zdecyduje sąd

JASŁO / PODKARPACIE. We wtorek 1 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia obywateli Ukrainy w jednej z firm remontowo-budowlanych, która zajmowała się remontem elewacji bloków mieszkalnych w Jaśle.

W trakcie kontroli, okazało się że dwóch obywateli Ukrainy (46 i 53 l.), zatrudnionych przy pracach wykończeniowych elewacji bloku, nie posiada stosownych zezwoleń na pracę. Jednocześnie, kontrola wykazała, iż podmiot gospodarczy zatrudniający cudzoziemców dopuścił się nielegalnego powierzenia im wykonywania pracy.

Zgodnie z obowiązująca procedurą, wobec obu cudzoziemców Komendant Placówki SG w Sanoku wydał decyzje o zobowiązaniu ich do powrotu w terminie 30 dni na Ukrainę z zakazem ponownego przyjazdu do Polski przez okres najbliższego roku.

Również, Straż Graniczna skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Jaśle o ukaranie polskiego pracodawcy.

Od początku tego roku, funkcjonariusze z Sanoka skontrolowali 17 podmiotów gospodarczych zatrudniających cudzoziemców m.in. z powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego, w gminie Sanok, Zagórz oraz Tyrawa Wołoska. W 15 przypadkach stwierdzono naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia.

bloki jaslo

Źródło: BiOSG

ZOBACZ TAKŻE:

Nielegalnie zatrudnieni Ukraińcy w regionie. Czy to już plaga?

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)