Logowanie

Reklama

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Córka błaga o pomoc: Mama gaśnie w oczach!

  »  Aktualności /  Córka błaga o pomoc: Mama gaśnie w oczach!

Galeria zdjęć Piątek, 10 Lutego 2017

Córka błaga o pomoc: Mama gaśnie w oczach!

Publikujemy apel, z którym zwróciła się do Fundacji Czas Nadziei Andżelika Bebkiewicz z Leska, która prosi o pomoc dla ciężko chorej matki. Ratunkiem dla kobiety jest kosztowna operacja za granicą.


 Na naszym terenie jest bardzo ciężko o pomoc. Nie wiem, co byśmy zrobili, gdyby nie udzieliła nam wsparcia Fundacja Czas Nadziei – mówi Andżelika Bebkiewicz.

 Nie możemy zostawić Grażyny Leśniak bez pomocy, gdy już wszyscy odmówili – podkreśla Rafał Jasiński, prezes Fundacji Czas Nadziei. – Specjalnie dla niej zostało utworzone konto w naszej Fundacji, która choć nie może przyjąć chorej jako podopiecznej – udostępniła darmowe subkonto i 100% zgromadzonych na tym koncie środków przekaże na jej leczenie w Barcelonie.

Apel Andżeliki Bebkiewicz:

„Zwracam się z prośbą o pomoc w pozyskaniu funduszy na operację dla mojej mamy Grażyny Leśniak z Leska.

W 2014 roku u mamy zdiagnozowano rzadko występującą, genetyczną chorobę o nazwie Jamistość Rdzenia Kręgowego oraz zespół Arnolda-Chiariego. Jamistość rdzenia kręgowego powoduje m.in. niedowład  wszystkich kończyn, zaburzenia połykania i mowy. W ostatnim czasie choroba daje znacznie znać o sobie i na dzień dzisiejszy mama ma niedowład lewej ręki, prawa ręka oraz nogi też powoli odmawiają posłuszeństwa. Choroba ta jest nieuleczalna, ale można zatrzymać jej postęp. Niestety nie w Polsce.

Mama jest pod stała opieką dr n. med. Jacka Gamrota. Terapia odbywała się dotychczas na oddziale neurochirurgii w Szpitalu im. Edmunda Biernackiego w Mielcu lecz niestety leczenie refundowane przez NFZ zostało już doprowadzone do końca.

Dalsze leczenie, czyli zatrzymanie rozwoju choroby, jest możliwe jedynie w Institut Chiari & Siringomielia & Escoliosis de Barcelona. Po skontaktowaniu się z Instytutem w Barcelonie wysłaliśmy wszystkie wykonane do tej pory wyniki badań i otrzymaliśmy odpowiedz, że mama kwalifikuje się do zabiegu. Jedyną dla nas przeszkodą jest brak funduszy na leczenie. Koszt wykonania specjalistycznego zabiegu zatrzymującego chorobę to 80 tys. zł.

Dlatego zwracam się o pomoc. Wiem, że takich ludzi, a przede wszystkim dzieci potrzebujących pomocy jest wiele, ale bardzo proszę pomóżcie nam! Patrzenie jak ktoś bardzo bliski „gaśnie" w oczach jest przerażające i odbiera radość życia bez względu na wiek.”

oldlogoPieniądze można wpłacać na konto:

Nr konta - Grażyna Leśniak
Fundacja Czas Nadziei PBS Bank 68 8642 1184 2018 0037 4228 0017

 Gdyby cała kwota została zebrana, mama bardzo szybko mogłaby udać się na zabieg. Wszystko uzależnione jest jednak od pieniędzy – dodaje pani Andżelika.

Czas jest ważny nie tylko ze względu na postępującą chorobę, ale również ze względy na cenę zabiegu, która obowiązuje przez pół roku.

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)