Logowanie

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Press Foto 2010 w sanockim BWA

  »  Aktualności /  Press Foto 2010 w sanockim BWA

Galeria zdjęć Środa, 26 Stycznia 2011

Press Foto 2010 w sanockim BWA

SANOK. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wystawę fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2010. Prace najlepszych polskich fotoreporterów, laureatów BZ WBK Press Foto 2010. Wernisaż zaplanowano na 3 lutego 2011r., na godz. 18.00.

BZ WBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. Ostatnia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów.

Jury składające się z czołowych polski fotoedytorów, pod przewodnictwem Wojciecha Druszcza, wyróżniło Zdjęcie Roku oraz przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Przyroda i środowisko naturalne, Sport, oraz w pojawiającej się po raz pierwszy kategorii Fotokast. Nagrody specjalne przyznały Bank Zachodni WBK oraz „Rzeczpospolita”. Łączna pula wygranych w szóstej edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

Zwycięzcą BZ WBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter, któremu udało się w niezwykły sposób uchwycić spotkanie Władimira Putina z Donaldem Tuskiem na molo w Sopocie, 1 września 2009 roku.

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest pojawienie się kategorii Fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac wraz z komentarzami autorów, można znaleźć na stronie internetowej konkursu: www.bzwbkpressfoto.pl

Dodatkowe informacje nt. konkursu BZ WBK Press Foto 2010 można otrzymać od Tomasza Czuwary z Biura Konkursowego BZ WBK Press Foto – tel. (22) 210 12 85, 693 880 322, e-mail: tczuwara@webershandwick.com.

Wystawa trwa do 18.02.2011r

BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel. 013 46 36 030
www.galeriasanocka.pl

Zdjęcie Roku – Łukasz Ostalski

Tomasz Woźny-Nagroda Rzeczpospolitej

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)