Logowanie

Reklama

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Praktyczna lekcja historii! II Młodzieżowa Parada Niepodległości ZDJĘCIA

  »  Aktualności /  Praktyczna lekcja historii! II Młodzieżowa Parada Niepodległości ZDJĘCIA

Galeria zdjęć Poniedziałek, 10 Maja 2010

Praktyczna lekcja historii! II Młodzieżowa Parada Niepodległości ZDJĘCIA

SANOK. O tym, że młodym ludziom historia Polski nie jest obca, przekonaliśmy się w minioną sobotę, 8 maja, podczas II Młodzieżowej Parady Niepodległości, zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku.

- Zdecydowaliśmy się zorganizować II Młodzieżową Paradę Niepodległości w maju z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na aurę, która w listopadzie troszkę pokrzyżowała nam plany. Ponadto 8 maja obchodziliśmy 65. rocznicę zakończenia działań II wojny światowej w Europie – wyjaśnia Piotr Mazur, Naczelnik Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Sanoku.

W paradzie wzięło udział 15 reprezentacji szkół z terenu Powiatu Sanockiego: Wszystkie sanockie szkoły średnie, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 4 z Sanoka, a także sanockie Szkoły Podstawowe. Udział w Paradzie wzięła ponadto Szkoła Podstawowa z Kostarowiec, która już po raz drugi włączyła się w „praktyczną lekcję” historii.

- Zaangażowanie dzieci było ogromne, co widać po przygotowanych strojach. Sporo pracy mięli z pewnością także rodzice, opiekunowie, którzy oprócz zaangażowania emocjonalnego, pomagali dzieciom zdobyć, przygotować kreacje – mówi mama jednego z uczestników parady.

Zaangażowanie uczniów zostało nagrodzone. Najbardziej barwny strój zaprezentowali uczniowie I LO. W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyła sanocka „Trójka”. Palmę pierwszeństwa wśród gimnazjów dzierżyło Gimnazjum nr 3. Z kolei w kategorii szkół średnich, zwyciężyło II LO.

Nagrodę specjalną ufundował także Burmistrz Sanoka, wyróżniając za trud przygotowań i barwną paradę Szkołę Podstawową nr 2.
Zwycięskie Licea pojadą w nagrodę do Muzeum w Oświęcimiu. Natomiast triumfatorzy ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów odwiedzą Kraków.

- Mamy nadzieję, że Młodzieżowa Parada Niepodległości wpiszę się na stałe w kalendarz uroczystości organizowanych przez powiat. Planujemy w przyszłości łączyć ją z obchodami uroczystości 3-go Maja – optymistycznie kończy Piotr Mazur.Podczas uroczystości pod pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę, w związku z obchodami 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, udekorowano:

Medalem opiekun Miejsc Pamięci Narodowej:
Józef Piróg
Jan Kozimor
Stanisław Soda
Stanisław Bądkowki

Medalem „Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych:
Wacław Krawczyk – Starosta Sanocki
Edward Zając
Mieczysław Jakiel – Dyrektor sanockiego Oddziału PGNiG
Stanisław Jakuboski
Stanisław Geldner
Andrzej Krochmal

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2010 © Sanok24.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)